Škôlka Špuntík ma zaujala, je možné osobné stretnutie v škôlke spojené s obhliadkou priestorov?
Radi Vás uvidíme naživo, prevedieme našimi priestormi a zodpovieme všetky Vaše otázky. Termín si môžete dohodnúť telefonicky, SMS/ whatsapp správou alebo mailom.
Chcel by som do Špuntík-a prihlásiť moje dieťa, ako mám postupovať?
Mailom alebo telefonicky sa popýtajte čokoľvek Vás zaujíma. V prípade, že záujem o našu škôlku pretrvá, je možné si dohodnúť osobné stretnutie, kde Vám radi predstavíme náš koncept a priestory. Keď na záver tohto stretnutia budeme mať obe strany pocit, že "sme na jednej vlne" tak môžeme dohodnúť termín nástupu a začiatok adaptácie podľa Vašich potrieb a voľnej kapacity v škôlke. Následne sa podpisuje zmluva a dostanete dokumenty potrebné k prijatiu na vyplnenie domov (potvrdenie od lekára, vyhlásenie o bezinfekčnosti, dotazník o dieťati...).
Moje dieťa ma špecifické požiadavky na stravu, viete ju zabezpečiť?
Stravu nám dodáva externá firma Foodi. Vďaka nim vieme zabezpečiť stravu aj alergikom či deťom s intoleranciou, ako napr. bezlaktózová strava, bezlepková strava a i.
Moje dieťa je na mňa veľmi naviazané, ako u Vás prebieha adaptácia?
Pre pohodové začlenenie sa do kolektívu ponúkame postupný adaptačný proces.
Keďže každý špuntík je originál, radi celý adaptačný proces individuálne prispôsobíme
jeho potrebám. Viac si môžete prečítať
TU
Koľko detí je v jednej triede?
Sme škôlka rodinného typu takže naša maximálna kapacita je 20 detí, 2 triedy s 10 špuntíkmi. Aktuálne máme otvorené obe triedy. Vašim deťom sú k dispozícii naše tri skvelé učiteľky na plný úväzok, takže s výnimkou prvej a poslednej prevádzkovej hodiny sú s deťmi 2 až 3 pani učiteľky. To nám dáva možnosť individuálneho prístupu ku každému dieťaťu.
Deti sú rozdelené do tried podľa veku?
Delenie podľa veku na Myšky (3-4r), Zajačiky (4-5r) a Sovičky (5-6r) využívame primárne pri edukačnej činnosti.
Moje dieťa nie je spachtoš, ako je to so spánkom?
Po obede si idú všetky deti ľahnúť na poobedný odpočinok, v rámci ktorého im čítame rozprávku a počúvajú relaxačnú hudbu. Špuntík, ktorý nezaspí sa po cca 30 minútach oddychu môže venovať pokojným aktivitám typu kreslenie, puzzle a i.
Moje dieťa nemá vzťah k výtvarným aktivitám, sú tieto aktivity povinné?
Každému dieťaťu ponúkame rovnaké edukačné aktivity, no ak o ne aktuálne nejaví záujem hľadáme alternatívne spôsoby zapojenia do programu. Čiže napr. ak nemá
náladu na kreslenie žirafy temperovými farbami môže použiť inú výtvarnú techniku
alebo vyhľadá knihu o žirafe alebo postaví žirafu z lega alebo...
Ponúkate v Špuntíkovi aj krúžky?
Veríme v zmysel a dôležitosť (voľnej) hry pre celostný rozvoj dieťaťa - jeho tvorivosti, sebamotivácie (nájsť to čo ma baví), vytrvalosti, zvládania frustrácie, nachádzania riešení či spolupráce medzi deťmi. Z tohto dôvodu nemáme v ponuke desiatky krúžkov, a zachovávame 2 až 3 poobedia voľné. Z hľadiska typického krúžku u nás aktuálne funguje:
- angličtina s Teddie Eddie, frekvencia raz týždenne;
- keramika nakoľko práca s hlinou má blahodárny vplyv na deti, rozvíja jemnú motoriku a kreativitu, frekvencia raz týždenne;
- spoločenské hry, pre rozvoj intelektu i prácu s emóciami, frekvencia raz týždenne;
- pohybový fyzio krúžok v našej réžii so Zuzkou N,výtvarné tvorenie s Natálkou a hudobno-tanečné šantenie so Zuzkou G, ktoré sa striedajú v trojtýždňových cykloch.
Cez letné mesiace je v ponuke možnosť absolvovania kurzu
- inline korčuľovania,
- ako aj plaveckého kurzu, keďže všetci vieme, že voda je úžasná ;)
Moje dieťa má nádchu, môže s ňou byť v kolektíve?
Choré dieťa patrí domov, do svojho známeho prostredia a k blízkej osobe, ktorá ho pomojká a utrie nos aj každých päť minút. Toto učiteľky nemôžu suplovať, aj keď by sa snažili. Jednak by v takom prípade zanedbávali ostatné deti a riskovali zdravie svoje aj detí. Naše učiteľky sú základom škôlky a vyberali sme ich veľmi dôkladne, aby vytvárali prostredie, z ktorého sa deťom nechce odísť. Nie, aby trávili čas na PNke. Chorobou samozrejme nie je alergia alebo vodový soplík v zime, a áno poznáme pojmy ako budovanie imunity, ale pre všetky strany je lepšie, keď sú deti v škôlke zdravé. V neposlednom rade sme sa zaviazali starať sa o našich špuntíkov ako by boli naši vlastní a naše deti by sme choré do kolektívu nedali: pre dobro chorého dieťaťa i ochranu zdravia kolektívu. Z týchto dôvodov majú naše učiteľky pokyn neprevziať ráno dieťa, ktoré má prejavy ochorenia.